OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Cimrmanologii jsem propadl před více než třiceti roky. Ještě v době před internetem a jak se říká „za komunistů“. A stala se z toho „láska na celý život“ Ostatně, kdo se jednou potkal s dílem Járy Cimrmana a našel v něm zalíbení, dopadl úplně stejně, jako já.

Otcové zakladatelé fenoménu Jára Cimrman Jiří Šebánek, Miloň Čepelka, Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák jistě netušili, že se jednou Jára Cimrman stane největším Čechem. Laskavý a inteligentní humor provází postavu všeuměla a zneuznaného génia. Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák nikdy nesáhli v cimrmanovských hrách po podbízivém třeskutém humoru, ale vsadili na humor inteligentní, ale v tom je právě kouzlo her Divadla Járy Cimrmana.

Další kapitolou jsou herci, kteří v Divadle Járy Cimrmana účinkují. Raději se nebudu pouštět do jejich výčtu, mohl bych na někoho zapomenout. Ale umí si někdo představit někoho jiného jako Veverku z Bítýšky, nebo Posla světla? Stejné je to s Vizionářem Jaroslavem Weiglem, Sváťou Pulcem, princi Jasoněm a Drsoněm, doktorem Žílou a třeba Krátkozrakým.  Tím nijak nesnižuji alternace těchto postav.

Díky vám všem pánové, žijícím i bohužel již zesnulým členům a autorům Divadla Járy Cimrmana. Díky za vaše postavy, za repliky, které nikdy neomrzí a které se staly klasikou, díky za dobrou náladu, kterou stále rozdáváte díky vašim hrám.

Jára Cimrman je a zůstane nesmrtelný.

Dovolil jsem si přispět zcela nezištně k tomu, aby se Jára Cimrman stal ještě dostupnějším. Formát webu Cimrmanologie.cz umožňuje bezproblémové prohlížení i na mobilu a krátké sestříhané kapitoly jednotlivých her osvěží ve chvilce odpočinku, na cestách apod.

Postupně budou na našem webu všechny hry, ale tím to neskončí.

Doufám, že se na našem webu budete dobře bavit. Já se bavím královsky, když obsah pro vás připravuji.

Robert Schlesinger

admin Cimrmanologie.cz         

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.